Le Paradis
| Wi-Fi | Rökning förbjuden Rökfria rum | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Villan Le Paradis Capesterre-Belle-Eau med 1 sovrum, som ligger mindre än 5 minuters promenad från Plantation Grand Cafe, erbjuder utsikt över bergen. Villan med 1 badrum, som har plats för upp till 4 gäster, erbjuder en terrass.
När du bor i den här villan befinner du dig 2 km från Temple Changy och 4 km från Ranch de Moreau. I närheten finns Distillerie Longueteau, som ligger ungefär 10 minuters bilresa bort. Gästerna kan också besöka Plage de Roseau, som ligger ungefär 3 km bort.
I badrummet finns även en separat toalett och en dusch.
Här finns matplats med köksutrustning, såsom te-/kaffebryggare och kylskåp.
- Flygplatser
- Terre-de-Haut Flygplats22 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- Elektroniska filtar
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller villan Le Paradis en trådlös internetanslutning?
Ja, villan Le Paradis erbjuder Wi-Fi. - ❓
Finns det ett kök i villan Le Paradis?
Ett kök finns i villan Le Paradis. - ❓
Tillåter villan Le Paradis husdjur?
Villan Le Paradis tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds i villan Le Paradis?
Utsikten över havet erbjuds till gästerna i villan Le Paradis.